Merkez: Bahçeşehir 2.Kısım Mah. Şelale Cad. Düden 2 No:2 34100 BAŞAKŞEHİR İSTANBUL
tr

My Mutabakat Add-on

My Mutabakat Add-on
My Mutabakat Nedir?

Kurumlar arasında borç ya da alacak bakiyeleri üzerinde elektronik platformun kullanılmasıyla uzlaşı sağlanmasıdır . Mutabakat sürecinde kuruma ilişkin cari bakiye ya da hareket bilgileri (BA/BS) sisteme yüklenerek olası bakiye tutarsızlıklarının önüne geçilmektedir. My Mutabakat Add-on tamamen SAP Business One Programı için geliştirildi.

Ürün Görselleri

My Mutabakat Add-On

Kullanım Avantajları

  • SAP Business One uygulaması ile bütünleşik çözüm.(Add-on)
  • Sürecin elektronik ortamda anlık kolay takip edilmesi ve izlenmesi
  • 256 bit ssl güvenli şifreleme algoritması ile bilgi güvenliği
  • Diğer mutabakat programlarından farklı olarak sınırsız kullanım.
  • Web portal üzerinden dosya yükleme.

Temel Özellikleri
BA/BS Mutabakat

Ba kısaltması (bildirim alacak ); Mal ve hizmet alımlarına ilişkin bildirim için kullanılır.

Bs kısaltması (bildirim satacak); Mal ve hizmet satışlarına ilişkin bildirim için kullanılır.

BA BS formları vergi dairesine beyan ettiğimiz bir tür form çeşididir. Vergi beyannamesi olmamakla beraber tarh ve tahakkuk eden bir vergi bulunmamaktadır. Yani sonunda ödenecek bir beyan mevcut değildir.

Ba­­/Bs formları her ayın 5’ine kadar bildirilmesi gereken formlardır. Mal alış, mal alış iadesi, mal satış, mal satış iadesi, demirbaşlar, giderler gibi faturalandırılmış belgeler de olarak adlandırılan hesaplarda K.D.V hariç tutarı 5.000 TL’yi geçen faturaların toplam tutarlarını ve fatura adetlerinin bildirilmesi gerekmektedir.

Sistemle alıcı ve satıcıların, alım satımlarının karşılaştırılması, hakkında sahte ya da içerik yanıltıcı belge kullandığı konusunda çıkarım yapan veya rapor bulunanların alım ve satımları, taklit edilen belgelerin tespiti yapılabilmektedir. Yine bu sistem KDV iadelerinde de önemli bir veri tabanı teşkil etmektedir.

Cari Mutabakat
Cari Mutabakat, cari bakiye mutabakatı yapmanızı sağlayan bir aracı hizmettir.Mutabakat yapmak istediğiniz müşteri bilgilerinizi kolayca sisteme yükleyerek ,çok hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaşmanızı sağlıyoruz ve geri dönüşlerle birlikte size raporluyoruz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: